Монумент розбрату: чи встановлять на привокзальній площі Клавдієво-Тарасового пам'ятник Тарасу Шевченку?
Днями мережу Фейсбук сколихнула чергова «зрада». Ініціативна група мешканців Клавдієво-Тарасового відвідала Немішаївську селищну раду з пропозицією встановити на клумбі привокзальної площі, де колись стояв пам'ятник Леніну, монумент видатного Кобзаря.
Пам'ятник Леніну на привокзальній площі у Клавдієво-Тарасове у минулому
Деяких жителів обурило, що, при величезній кількості нагальних проблем, які роками не вирішуються, влада знаходить час та ресурси, щоб займатись такими питаннями, як пам'ятники.

«Які пам'ятники? У нас влітку води немає. Всюди, як кажуть, пориви, насоси старі. Займіться спочатку проблемами першої необхідності», - написав Денис Поліщук.

«Пам'ятник це культура. Збудували б клуб. На його території відкрились би якісь розважальні гуртки. Молодь не скиталась би по підворотнях», - пише Світлана Зінов'єва.
Власне з претензіями жителів селища важко не погодитись. Дійсно, вже багато років лунають скарги щодо відсутності будинку культури, низького тиску води в системі водопостачання, поганого вуличного освітлення, низької якості дорожнього покриття.

Проте, як повідомив «360» один з ініціаторів встановлення пам'ятника Олександр Федоренко, пропозиція ініціативної групи до селищної ради полягала у встановленні пам'ятника не за бюджетні, а за спонсорські кошти.

За його словами, профінансувати створення та встановлення монумента погодився місцевий підприємець Володимир Шевцов.

Сам Шевцов дану інформацію нам не підтвердив.

«Я був готовий долучитися за минулого скликання, але тоді нам не вдалося добитися відповідного рішення сесії. Після цього я від цієї ідеї відмовився», - розповів Володимир Шевцов для «360».

Разом з цим, як з'ясувало «360», рішення про встановлення пам'ятника Тарасу Шевченку було прийняте ще в далекому 2012 році за головування Олександра Дудника. Тоді до 200-ї річниці з дня народження Кобзаря рішенням сесії було ухвалено створення проектної документації на спорудження пам'ятника Т.Г. Шевченку. Для реалізації проекту відкривали спеціальний благодійний рахунок. Чи багато було зібрано та чому встановлення не відбулось – загадка. Відповідальним за втілення рішення було призначено колишнього депутата Клавдієво-Тарасівської селищної ради Бориса Новікова.
За словами іншого представника ініціативної групи, Миколи Бутенка, крім встановлення самого пам'ятника, ініціатори планують зменшення та благоустрій клумби, а на реалізацію проекту у повній мірі знадобиться близько 600 тисяч гривень. Активісти не покидають намірів знайти на встановлення пам'ятника спонсорські кошти.

Разом з цим, у селищі вже подейкують, що селищна рада зайняла тверду позицію щодо пам'ятника – на клумбі його не буде. Причиною люди називають певні домовленості голови ОТГ з магазином «Фора».

«Фора вже «вужа» в кишеню Перевознику запустила. Тепер він хоче клумбу зрівняти із землею, щоб вона не заважала вантажівкам заїжджати на розвантаження», - каже у коментарі для «360» Олександр Федоренко.

16 березня 2021 року пропозицію ініціативної групи має розглянути виконавчий комітет Немішаївської селищної ради. Слідкуємо за ситуацією.
Контакти:
E-mail: 360.novosti@gmail.com
Телефон: +38093 072 63 30, +380688675168