Гра престолів: що насправді відбувається у Київській обласній раді
Схоже, що наш інсайд підтверджується - під головою Київоблради Олександром Скляровим («Слуга народу») не на жарт захиталось крісло, а існуюча раніше більшість у складі «Слуги народу», «Батьківщини» та «ОПЗЖ» розпалася.

Про це «360» повідомило джерело у Київській обласній раді та підтвердив сам Скляров.

Чергове перенесення сесії відбулось саме через спроби діючого голови ради відтермінувати зняття його з посади.
Головною причиною наш співбесідник називає провал роботи та спробу «по тихому» протягнути кредит розміром у 1,2 млрд грн під 11,7% річних, який планували витратити на ремонт доріг області.

«Порахуйте збитки. Робив це Володін і Скляров в темну, під управлінням Бондарєва. Навіть Дубінський про це знав. Коли «слуги» зрозуміли, що їх використовують і дурять - не пішли на сесію минулого разу, яка для цього і готувалась як позачергова, щоб ніхто не зрозумів, що відбувається», - повідомляє джерело.

Крім цього, інсайдер запевняє, що голові Київоблради готується оголошення недовіри і на неї вже є голоси (відповідно до регламенту – не менше третини кількості депутатів має звернутися до керівництва ради з вимогою про його заміну). Дана інформація нібито вже донесена до губернатора області Василя Володіна та навіть Володимира Зеленського, який надав свою згоду.

Сам Олександр Скляров у коментарі нашому виданню підтвердив таку вірогідність.

«Теоретично таке може бути. Хай починають. Подивимося, що з цього вийде», - каже діючий голова Київоблради.
Олександр Скляров
Крім цього, Скляров підтвердив розпад існуючої та початок процесу формування нової коаліції.

«Там є питання формування нової більшості. Але це вже політика, якою займаються політики «верхнього ряду», - запевняє він.

За його версією, з великою вірогідністю, основою для нової більшості стануть фракції «ЄС» та «За майбутнє».

На думку Олександра Склярова, всі ці процеси пов'язані зі зміною куратора «Слуги народу» у Київській обласній раді з Олександра Дубінського на Андрія Мотовиловця.

Головним претендентом на крісло голови Київоблради Скляров вважає свого опонента під час минулого обрання голови – Ярослава Москаленко.

Проте сам Москаленко у коментарі для «360» від таких намірів відхрестився.
Ярослав Москаленко
«Сьогодні посада голови облради - квота партії Слуга народу і я думаю, що було б правильним, якби "СН" подала нову кандидатуру на заміну Склярова, який дуже багато наробив помилок і своїми діями довів Київщину до політичної кризи. В новій конфігурації , якщо така буде, партія «ЗМ» буде претендувати на посаду першого заступника голови облради і ми бачимо на цій посаді Добрянського Ярослава», - каже очільник депутатської групи «За майбутнє» у Київській обласній раді.

Разом з цим, джерело «360» повідомило, що наразі найбільш вірогідною кандидатурою на цей пост є депутатка від «Слуги народу» Наталія Гунько, яка є дружиною депутата Верховної ради від «СН» Анатолія Гунько. Він, доречі, у листопаді 2020 року виграв довибори у Верховну раду на окрузі Олега Ляшко. Мовляв за неї знайдеться необхідна кількість голосів і взагалі вона є компромісною креатурою, яка дозволить розблокувати роботу Київської обласної ради.

Депутат Верховної ради, колишній куратор «Слуги народу» в Київоблраді, Олександр Дубінський, у коментарі для «360» частину інформації наданої нам від джерел підтвердив, а частину спростував. На його думку, ніякої зміни керівництва ради не відбудеться.
Олександр Дубінський
«Хочуть на посаду голови Київоблради чоловік 7 з фракції «Слуга народу»: Наталія Гунько, Вадим Пасічнюк, Сергій Потрясаєв, Олена Шуст, Олександр Поляруш, Вадим Геращенко. Це перелік людей, які беруть участь у праймеріз на нового голову Київської обласної ради. Я вважаю, що праймеріз вони самі собі вигадали і ніяких змін не буде.

Це все профанація. Хтось прибіг до Кирила Тимошенко в Офіс президента і сказав: «а давайте зробимо заміну голови Київської облради?». Спробували, нічого не вийшло», - коментує Дубінський для «360».

Згідно з розпорядженням голови Київоблради, наступне пленарне засідання має відбутись у понеділок, 19 квітня. Але сам Скляров повідомив нам, що «є розпорядження з гори проводити наступну сесію у четвер». «360» слідкуватиме за ходом подій та повідомлятиме вам.
Контакти:
E-mail: 360.novosti@gmail.com
Телефон: +38093 072 63 30, +380688675168