Поліція відкрила провадження за нашими матеріалами про факт утилізації хворої на пташиний грип птиці на кладовищі
Як стало відомо «360» від голови Бородянського районнного управління держпродспоживслужби Олександра Петрука, за нашими матеріалами про дану подію відділенням поліції №2 Бучанського РУП проводиться перевірка, а Петрук давав свідчення.

По інформації правоохоронців, за вказаним фактом відкрито кримінальне провадження за ст 239 ККУ(Забруднення або псування земель), проводяться заходи по встановленню осіб, які причетні до даної події.

Крім того, після спілкування з Петруком, нам стало відомо, що місце для утилізації хворих курей визначається Державною надзвичайною протиепізоотичною комісією за поданням селищної ради (старости). Щоправда наша староста, Аліна Островецька, стверджує, що ніякого подання на утилізацію птиці поблизу кладовища вона не робила.

«Вони до мене приїхали і сказали, що утилізація буде відбуватись там», - сказала Островецька у коментарі для «360».

Разом з тим, Олександр Петрук стверджує, що практика знищення ураженої інфекцією худоби чи птиці максимально близько від місця виявлення доволі поширена та пояснюється необхідністю мінімізувати поширення інфекції під час транспортування.

«Викликали техніку, викопали яму, за допомогою паливно-мастильних матеріалів – шин, дров, спалюється птиця, після чого проводиться дезінфекція самого місця хлорним вапном. Це все загортається, після чого проводиться дезінфекція транспортного засобу», - коментує Олександр Петрук для «360».

Деталі у відео:
Нагадаємо, що у Клавдієво-Тарасовому відбувся спалах захворювання на пташиний грип у одному з домогосподарств, після чого наш журналіст виявив місце утилізації інфікованої птиці поблизу з кладовищем.
Контакти:
E-mail: 360.novosti@gmail.com
Телефон: +38093 072 63 30, +380688675168