Крізь терни до реанімобілю з Німеччини
Третього серпня у Немішаївській ОТГ з почестями було презентовано реанімобіль марки «Мерседес», який було передано німецьким благодійним фондом.
фото взяте з сторінки FaceBook Немішаївська громада
«360» дізнавались подробиці процесу отримання медичної «карети».

Ідея отримати подібний автомобіль з'явилася, коли ще не було Немішаївської ОТГ. Колишній очільник Немішаєвого Сергій Замідра, у рамках реалізації плану економічного розвитку, почав шукати можливості отримання «швидкої».«У цьому плані одним із пунктів було створення Центру безпеки громади», - пояснює для «360» спеціаліст з управління проектами та програмами Немішаївської селищної ради минулого скликання Олена Хоффман.

Олена Хоффман
Справа зрушила з місця, коли керівник "Фундації добрих справ" Надія Філімонова-Скрипка порадила німецький фонд, який вже ввозив швидку для Ірпеня.

За словами Хоффман, тоді вона написала лист на благодійний фонд «Інтерхелп» і вони одразу були готові надати цей автомобіль. Але завадила бюрократія.

За допомогою чиновники звернулися до громадської організації «Ініціатива Е», яка займається ввезенням автомобілів для потреб армії.
«Ми писали листи підтримки, перекладали технічний паспорт з німецької на українську. Карантин відкинув нас від нашої мети, тому процес розтягнувся на довгий час. Ми отримали документи від Мінсоцполітики про гуманітарну допомогу і почали думати, як ввозити реанімобіль. Двоє водіїв полетіли в Німеччину і отримали ключі. Машина виявилась реально набагато краще, ніж ми очікували — доглянута, укомплектована. Більше 6 годин вони стояли на митниці, і нарешті авто було ввезене», - резюмує Хоффман.

Олена Хоффман
За словами депутата ради Немішаївської ОТГ Сергія Замідри, реанімобіль було ввезено на територію України ще 2 тижні тому. Весь цей час він проходив процедуру юридичного оформлення.
На нього не було витрачено бюджетних коштів.

Сергій Замідра
Реанімобіль - це дуже добре, але постає питання - у кого на балансі буде автівка та хто її буде утримувати?
За словами депутата ради Немішаївської ОТГ Сергія Замідри, поки в Немішаївській громаді немає своєї служби медицини, реанімобіль буде перебувати на балансі у «Бородянського центру первинної медико–санітарної допомоги».

«Планується створити ПМСД у нашій громаді. Утримувати буде його (автомобіль - ред.) однозначно громада або дві громади, Немішаївська та Бородянська. Все залежить від того, як домовляться громади», - розповідає для «360» Замідра.

Сергій Замідра
Виходить, що реанімобіль подарований Немішаївській громаді, але громада ще не готова його прийняти і він переданий Бородянській громаді. При цьому виходячи з коментаря Сергія, на його утримання Немішаївська громада буде перераховувати кошти «Бородянському центру первинної медико–санітарної допомоги».

Постає питання чи буде європейське надбання доїжджати до жителів Немішаївської ОТГ та в яких випадках? Чи авто буде обслуговувати район, а ми будемо його утримувати?
Директор Бородянського ПСМД Микола Бовсуновський запевнив наше видання, що реанімобіль буде виїжджати на виклики екстренної та невідкладної медичної допомоги - через лінію 103, яка перенаправляє виклики по місцю.

Також є номери «місцевих» швидких, вони згодом будуть нанесені на новий автомобіль.


Микола Бовсуновський
Контакти:
E-mail: 360.novosti@gmail.com
Телефон: +38093 072 63 30, +380688675168