Головою Київської обласної ради обрано Олександра Склярова зі "Слуги народу". Його конкурент Ярослав Москаленко не погоджується з рішенням та подає до суду
Два дні точились палкі дискусії та навіть бійки під час обрання Київською обласною радою свого голови. Перше голосування відбулось 25-го листопада. Тоді результати були на боці Москаленка, хоча йому не вистачило лише одного голосу, щоб стати головою - 42 голоси за Москаленка та 38 за Склярова. А для того, щоб очолити область кандидату необхідно набрати 43 голоси своїх колег.

У той день Москаленко наполягав на повторному голосуванні. У коментарі для 360 він повідомив, що, якби воно відбулось, то він все ж міг очолити Київоблраду, тому що голова фрації ЄС пообіцяв йому, що невдовзі до зали засідань приїде депутат Олег Іваненко, який запізнився на сесію, але мав голосувати за Москаленка.

Та у політичних партій "Слуга народу", "Батьківщина" та "ОПЗЖ", які у даній ситуації створили коаліцію на підтримку Склярова, були інші плани. Трьома фракціями вони покинули сесійну залу попри те, що пропозиція "Батьківщини" оголосити перерву не набрала необхідної кількості голосів. Відтак голосування було перенесене на 27 листопада.

27-го листопада засідання почалось ще гарячіше. Партії "ЄС" та "За майбутнє" заблокували трибуну, через те що Батьківщинівці привезли до сесійної зали нібито хворого на коронавірус депутата Руслана Браславського. Колеги з протилежного табору, переймаючись за своє здоров'я, викликали наряд поліції, щоб забезпечити ізоляцію підозрюваного у інфікуванні. І тут почалося... Прибувший для підтримки Склярова народний депутат Констянтин Бондарєв ("Батьківщина"), заручившись підтримкою свого колеги Олександра Дубінського та деяких обласних депутатів, почав силою виштовхувати поліцію із зали засідань. Протистояння перейшло у гарячу фазу та справжню бійку. Відео:
У результаті поліцію все ж вигнали, Браславський залишився у сесійній залі, пообіцявши на наступний день пройти повторний тест на Ковід-19 і сесія продовжилась.

Першими голосували представники партій "Слуга народу", "Батьківщина" та "ОПЗЖ". Депутати заходили до кабінки, а на виході, демонструючи усім свої бюлетені з голосом за Склярова, вкидали їх до скриньки.

Після того як вищевказані політичні партії проголосували, Москаленко зі своїми прибічниками з "ЄС" та "За майбутнє" знову заблокували трибуну, на якій Москаленко проголосив, що бере самовідвід, тому що його права, як кандидата, були порушені. Причиною такої заяви стало те, що для голосування за голову обласної ради комісія вирішила зробити окремі для кожного кандидата бюлетені. Тобто у першому бюлетені прізвища Москаленка і дійсно не було. У зв'язку з цим, він пообіцяв звернутись до суду та разом з партіями "ЄС" та "За майбутнє" покинув засідання сесії.

Після цього депутати зі "Слуги народу", "Батьківщини" та "ОПЗЖ" продовжили працювати та за підрахунками лічильної комісії за Склярова віддали голоси усі 44 депутати від цих політичних сил, які були присутні у той день на засіданні. Таким чином Олександр Скляров став депутатом Київської обласної ради.


Приєднуйтесь та спілкуйтесь з нами у соціальних мережах!
Контакти:
E-mail: 360.novosti@gmail.com
Телефон: +38093 072 63 30, +38068 867 51 68