Курорт чи промислова зона? Кидаємо виклик забруднюючим атмосферу підприємствам
Поки жителі Клавдієво-Тарасового намагаються зробити своє селище курортом місцевого значення, недобросовісні підприємці, забруднюючи повітря, перетворюють населений пункт у промислову зону.
За нашим зверненням до Державної екологічної інспекції було проведено перевірку підприємства ТОВ «Деко Люкс», на яке, через забруднення атмосферного повітря викидами, неодноразово скаржилися жителі Клавдієво-Тарасового.

Відповідно до результатів перевірки, інспекцією було виявлено порушення. Зокрема, вказується, що підприємство використовує твердопаливний котел «AHENA SOILERS» з 03.09.2020 року без дозволу спеціально уповноваженого органу виконавчої влади» та здійснює наднормативний викид.
За порушення на підприємство було складено адміністративний протокол за частиною 1 статті 78 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Штраф за таку «адмінку» незначний, проте керівництво підприємства зобов'язане провести інвентаризацію забруднюючого устаткування до 9.06.2021, після чого, сподіваємось, інспекцією буде вжито подальших заходів щодо усунення проблем, серед яких є не лише забруднення повітря, а й надмірний шум спричинений виробничими потужностями.
Припис керівництву ТОВ "Деко Люкс"
Тим часом, за інформацією від жителів Клавдієво-Тарасового, підприємство ТОВ «Деко Люкс» продовжує здійснювати викиди в атмосферу.

Відзначимо, що проблема заруднення повітря ТОВ "Деко Люкс" не нова. Вирішити її намагалась і селищна рада минулої каденції, але, вочевидь, вирішили не проблему, а питання.

Крім того, до нашої редакції звернулись жителі щодо ще одного забруднюючого атмосферу підприємства – ПРАТ «Клавдієвський ДЕЗ» («мебелька»). Співвласником даної компанії є Андрій Пасльон, депутат ради Немішаївської ОТГ.

Вказується, що їдкий чорний дим, що виходить з виробничого комплексу прямує прямо до житлових будівель. У результаті жителі страждають від видимого фізичного забруднення всього, що оточує їх домівки та скаржаться на якісь повітря, яким дихають.
Викиди з ПРАТ "Клавдієвський ДЕЗ"
Андрій Пасльон володіє 6,78 відсотками ПРАТ "Клавдієвський ДЕЗ"
Звернення щодо проведення перевірки підприємства наша читачка вже надіслала до Державної екологічної інспекції.

Слідкуємо за ситуацією.
Контакти:
E-mail: 360.novosti@gmail.com
Телефон: +38093 072 63 30, +380688675168