"Крематорій" - турбота чи небезпека для довкілля?
Збирали та аналізували аргументи сторін щодо запланованого встановлення в Немішаївській ОТГ утилізатора УТ-750.

Нещодавно «360» поспілкувались з представником компанії «Техекосервіс», яку звинувачують у намірах побудувати крематорій на території Немішаївської ОТГ.

За словами Сергія Волкова, на території немішаївських очисних споруд планується встановлення утилізатора УТ-750 - це пічка з температурою від 850 до 1200 градусів, яка по регламенту може спалювати великий перелік відходів як органічного, так і неорганічного походження, зокрема, відходів фармацевтичної продукції та пластмасової упаковки.

Щоправда на сайті виробника утилізатор відповідної моделі позиціонується, як піч лише для органічних відходів, а саме - трупів тварин.
Утилізатор УТ-750 заявленого виробника
«В нашій комерційній діяльності цей перелік (перелік відходів, що підлягатиме утилізації. - ред) буде відбуватися згідно комерційної кон'юктури», - каже Волков.

Разом з цим, він запевняє, що це не буде в класичному вигляді сміттєспалювальний завод, а при роботі утилізатора буде суворо дотримано екологічних норм.

Як повідомляв раніше депутат Немішаївської селищної ради Альвідас Вайтуліоніс, підприємство подібного типу має знаходитись на відстані щонайменше 1000 метрів від житлової забудови.
Справді, згідно наказу Міністерства охорони здоров'я, для утільзаводів визначена санітарно-захисна зона радіусом 1000 метрів.
Сергій Волков апелює тим, що депутат пише про санітарно-захисну зону "санветзаводу", а утилізатор УТ-750 - це зовсім інше підприємство, викидів якого значно менші, ніж від заводів щодо яких прописана норма наказу: «Для такого виду утилізатора, який планується, взагалі санітарна зона - 300 метрів. Вона встановлена виробником. Тому ми, розуміючи потенційний негатив, ми зробимо близько 900 метрів. Навіть більше, ніж потрібно».

Дійсно, згідно потоколу державної санiтарно-епiдеміологічної експертизи "Інституту громадянського здоров'я імені Марзєєва", для стандарту ТУ У 29.2-37378282-001:2011, згідно з якими виготовляються утилізатори УТ-750 і подібні, санітарно-захисна зона для такого устаткування складає від 100 до 300 метрів, в залежності від розміру утилізатора.
Як виглядає утилізатор УТ-750
Крім цього, Волков запевняє, що підприємство буде проходити процедуру отримання дозволу на викиди в атмосферне повітря в Департаменті екології КОДА або в Міністерстві, в залежності від категорії. Проби викидів на вміст шкідливих речовин буде проведено під час першого запуску утилізатора.

Разом з цим, представник компанії повідомив, що в технології, яку планують використовувати на підприємстві передбачене спалювання газу.

«При великій температурі гази догоряють і, по суті, тільки пара виходить в повітря», - коментує Сергій Волков.

Також, за його словами, для встановлення утилізатора немає необхідності в проведенні будівельних робіт, оскільки для нього потрібна лише бетонна основа, яка вже залита на ділянці. Волков запевняє, що для створення такої бетонної «подушки» не потрібні дозволи ні ДАБІ, ні селищної ради.

«Передбачено процедурою оцінка впливу на довкілля, ліцензія, дозвіл на викиди і ще декілька документів, але від місцевої влади не потрібно ніякого документу», - каже він.

Натомість для встановлення подібного обладнання необхідне проведення громадських слухань. Цю процедуру підприємство планує провести після завантаження на сайт Міністерства захисту довкілля звіту про оцінку впливу на екологію.

Інтерв'ю:
Контакти:
E-mail: 360.novosti@gmail.com
Телефон: +38093 072 63 30, +380688675168