«З 91-го ПЛР тесту - 71 позитивний»: Микола Бовсуновський про медицину в Немішаївській та Бородянській ОТГ, тестування, вакцинацію
«360» поспілкувались з головою депутатської комісії з питань охорони здоров'я при Немішаївській селищній раді Миколою Бовсуновським про сімейних лікарів, ПЛР-тестування, вакцинацію та перепрофілювання Бородянської лікарні під «ковідне» відділення.
За словами Миколи Івановича, ситуація з нестачею сімейних лікарів у Клавдієво-Тарасовому має стабілізуватись вже на початку травня.

«Поки Ала Петрівна у відпустці, її заміняє сімейний лікар Сухомлин Вадим Володимирович. Педіатра заміняє Іваненко Любов Вікторівна», - пояснює Бовсуновський.

Крім того, він стверджує, що тільки за останній час у Немішаївській ОТГ звільнилось двоє кваліфікованих сімейних лікарів-терапевтів.

Разом з цим, Бовсуновський стверджує, що ситуація з нестачею лікарів торкнулась не лише Клавдієво-Тарасового, а й медичних закладів по всій країні. Він не пов'язує її з медичною реформою. Навпаки, стверджує, що завдяки реформі лікарів вдалось забезпечити нормальними заробітними платами та розпочати модернізацію відділень.

Крім того, Микола Бовсуновський запевняє, що кожного року Центр первинно медико-санітарної допомоги Бородянської ОТГ, керівником якого він є, подає заявки на інтернів, але держава їх не надає. Також, за його словами, у 2017 році у Бородянському районі було 7 інтернів, з яких на сьогодні в Україні залишилось тільки 2. Обидва працюють на Закарпатті.

Ситуацію з величезними чергами на ПЛР-тестування в Бородянці Бовсуновський пояснює великим потоком людей, який виник нещодавно.
Черга на ПЛР-тестування в Бородянці. Фото: Оксана Приходько
«Це сьогодні й завтра, тому що пішло по 90 і більше людей. Раніше 1 людина справлялась, а тепер – ні. Вчора 91 ПЛР, з них – 71 позитивний», - стверджує він. Раніше ж кількість тестів на добу рідко перевищувала 30.

Разом з цим, Бовсуновський стверджує, що Центр робить усе, що від нього залежить, щоб ці проблеми вирішувались, але, при цьому, обмежений у своїх діях регламентом.

Також Микола Іванович пояснив, що закриті відділення Бородянської лікарні були перекваліфіковані під «ковідне», згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я. На час пандемії пацієнтів будуть перенаправляти до лікарень Ворзеля, Вишгорода, Іванкова тощо. Всі дії відбуваються згідно «дорожньої карти» розробленої у МОЗ.

Крім того, за словами Бовсуновського, на медичні заклади підпорядковані Центру первинно медико-санітарної допомоги Бородянської ОТГ виділено 150 доз вакцини індійського виробника «Ковішилд». Наразі вакциновано близько 40 медпрацівників. Також стартувала черга щеплення людей похилого віку – 80+. Щеплення робиться безкоштовно.
Контакти:
E-mail: 360.novosti@gmail.com
Телефон: +38093 072 63 30, +380688675168