Чи можливо змінити будь-що в громаді шляхом громадських слухань? Приклад міста Вишгород
1 березня у Вишгородській міській раді відбулися громадські слухання щодо реорганізації міської «ДЮСШ з водних видів спорту», реконструкції навчально-спортивної бази ДЮСШ зі спортивного веслування та будівництва на території, де функціонує школа з вітрильного плавання приватної школи вітрильного плавання за сучасними стандартами.
Фото: 360
Питання постало після того як ДЮСШ, яка раніше перебувала у володінні районної ради, після децентралізації, перейшла, як юридична особа у власність Вишгородської ОТГ без матеріально-технічної бази. Тепер, за ініціативи керівництва міста, «ДЮСШ з водних видів спорту» планують оптимізувати та реорганізувати.

Ініціаторами проведення громадських слухань виступили працівники школи. Вони категорично проти реорганізації, оскільки вважають, що робочі місця можуть втратити директор, заступник та бухгалтер, а також, у разі об'єднання, відбудеться зменшення їхньої зарплати.

"Там дуже гарний тренер, Жданов, у нього чемпіони, отримує 9,5 тисяч гривень, з усіма надбавками, з тим, що він заслужений тренер. Я отримую в ДЮСШ 16,5 тисяч", - каже у коментарі для 360 тренер з академічної греблі Володимир Лукошин.

Крім того вони переймаються, що територію діючих баз тренування віддадуть ТОВ «Фінбоу Днепр», яке зведе там приватні комплекси. Дану компанію активісти пов'язують з Ярославом Москаленко, який теж брав участь у слуханнях.

Власне, побоювання працівників ДЮСШ вельми обгрунтовані: 15 років тому тут від навчально-спортивної бази, під пропозицією реконструкції та модернізації, "відірвали" пів гектара мальовничого берега, на якому зараз розташовані два приватні будинки. Їх власником активісти називають президента Федерації тенісу України.

Проте, у архіві досі зберігаються документи, які свідчать, що це майно вперше було продане у далекому 2005 році, коли було комунальною власністю обласної ради. Згідно зі свідотством про право власності, два літніх будиночки розташовані за відповідною адресою були продані зовсім не тенісистам, а футболістам та опинилися у власності закритого акціонерного товариства "Дитячо-юнацького футбольного клубу "Борисфен". І з того часу їх декілька разів пререпродавали.
Разом з цим, ТОВ «Фінбоу Днепр», що є орендарем земельної ділянки, на якій розташована тренувальна база ДЮСШ з вітрильного плавання, зобов'язується побудувати там профільну сучасну школу за останніми стандартами, 50% якої буде у комунальній власності міста, а інші 50% становитиме школа ім. Родіона Луки. Попередньо по даному пункту сторони дійшли згоди, оскільки директор ТОВ "Фінбоу Днепр" запевнив нас, що у мерії розробляється відповідний документ, який гарантує отримання ДЮСШ приміщення під тренувальну базу.

"У нас заключений відповідний тристоронній договір зі школою, адміністрацією Вишгороду та "Фінбоу Днепр" про те, що ми передаємо частину будівлі, яку ми збудуємо першою - це буде парусна школа, "Дитячо-юнацькій школі вітрильних видів спорту ", - говорить у коментарі для 360 директор ТОВ "Фінбоу Днепр" Євгеній Калганов.

Утім, у цій історії між сторонами залишається ще декілька наріжних каменів: реорганізація, яка веде за собою припинення існування окремої юридичної особи – «ДЮСШ з водних видів спорту» та передбачає її злиття з комплексною ДЮСШ, а також побоювання, що та ж сама ТОВ "Фінбоу Днепр", під час реконструкції навчально-спортивної бази з веслування, захопить частину її території.

"Ми тут поляжемо кістьми, якщо побачимо, що хтось збирається щось руйнувати чи забирати", - підкреслює Володимир Лукошин.

У мерії ж пояснюють - землю ніхто не відбере, тому що виконання реконструкції не може ні на крок відійти від детального плану території, до якого наразі вносять корективи відповідно до бачення працівників ДЮСШ, а головною причиною спротиву співробітників реорганізації називають неминучий фінансовий аудит, який може виявити численні порушення та невідповідність виділених на школу коштів її видаткам, а також сумнівні схеми оплати за працю спіробітників. А це близько 3,5 мільйонів гривень на рік тільки на заробітні плати.

"Ми зупинили реорганізацію, звернулися зараз до "КРУ" (Державна аудиторська служба України, - ред.) для того, щоб вони провели комплексну перевірку, тому що у документах, які ми побачили - дуже багато фінансових порушень", - каже для 360 голова Вишгородської ОТГ Олексій Момот.

Відзначимо, що, стан, у якому перебувають тренувальні бази ДЮСШ - дуже тяжкий.
Недобудований гуртожиток тренувальної бази з академічної греблі
Старий баркас на тренувальній базі з вітрильного спорту, що використовувався, як роздягальня для дітей. Використання припиннено через аварійність.
Непрацююча їдальня.
Фото: 360
Під час круглого столу тривали палкі дискусії, щодо майбутнього школи та її тренувальних баз. Персонал ДЮСШ з водних видів спорту був підтриманий ветеранами АТО. Але в результаті сторони все ж дійшли згоди про утворення робочої групи для пошуків компромісу.

І вже 3 березня відбулось перше засідання робочої групи. Сторони дійшли згоди про необхідність реконструкції тренувальної бази з академічної греблі для створення там бази олімпійської підготовки спортсменів.

Представники Федерації водних видів спорту розпочали пошук джерел фінансування у вищих органах державної влади, оскільки місцевий бюджет у повному обсязі задовільнити необхідні вкладення не в змозі. До процесу вирішення цього питання була залучена і народний депутат Ольга Василевська-Смаглюк.

Крім того, за словами Володимира Лукошина, існуючий детальний план території буде коригуватися згідно з переліком затверджених засіданням робочої групи необхідних для олімпійської бази об'єктів спортивної інфраструктури. Відповідну схему розробить департамент архітектури міської ради.

Зупитняти реорганізацію своєї юридичної особи "ДЮСШ з водних видів спорту" планує через суд. Керівництво школи переконане, що права працівників було порушено, оскільки реорганізація - поняття тотожне ліквідації, а отже мало бути узгоджене з Міністерством молоді та спорту.

Слідкуємо за ситуацією.
Контакти:
E-mail: 360.novosti@gmail.com
Телефон: +38093 072 63 30, +380688675168