Депутати Немішаївської ОТГ саботували перевірку скандальної клавдіївської пекарні та змешили їй орендну плату за землю
У минулому році ми провели ряд розслідувань (Частина 1 , Частина 2), у яких викрили покривання тодішнім заступником голови Клавдієво-Тарасівської селищної ради Богданом Семківим роботи підпільної пекарні.
Богдан Семків
Власницею приміщення, у якому знаходиться дана пекарня, є дружина Богдана Семківа Валентина. Вона здавала його в оренду компанії що спеціалізується на виробництві хлібу. Тоді подружжя Семківих, попри постійну роботу пекарні, не показувало в своїх деклараціях жодних доходів від оренди приміщення.

Натомість, Семків стверджував, що кошти за оренду з орендарів не бере через зупинку підприємства, а це не відповідало дійсності - виробництво працювало.

Нагадаємо, що дана пекарня працювала в повній антисанітарії, працівники не мали медичних книжок, а податки на дохід від продажу продукції не сплачувались, при тому, що підприємство виробляло та продавало за готівку близько 1000 одиниць хлібобулочних виробів за добу без будь-яких документів.

Знаючи, що фірма, яка в них орендує приміщення, не сплачує податки від продажу продукції, не сертифікує свою продукцію та веде діяльність без належних документів, Клавдієво-Тарасівська селищна рада ігнорувала даний факт. Більше того, голова та депутати тоді навіть зменшили відсоткову ставку на сплату оренди за землю для підприємства з 6% до 3.

І найцікавіше.

Новостворена рада Немішаївської ОТГ на чолі з Петром Перевозником на 5-й сесії проголосувала за збільшення відсоткової ставки для скандальної клавдіївської пекарні з 3 до 6 %, а на сьомій сесії чомусь знову зменшили до 3%.

«За» проголосували 22 з 23-х присутніх депутатів. І навіть ті, які на 5-й сесії дуже палко виступали проти зменшення.
Поіменне голосування за зменшення відсоткової ставки за оренду землі для клавдіївської пекарні
«Я, як голова бюджетної комісії, заперечую. Що означає 3 відсотки? Ми мусимо дбати про свою громаду і про надходження податків», - заявила під час 5-ї сесії депутат від «Слуги народу» Людмила Синецька, а вже на 7-й проголосувала за зменшення ставки.
Людмила Синецька
Перепади настрою депутати аргументують тим, що підприємство виготовляє «соціальний продукт». При цьому їх абсолютно не зацікавило дотримання підприємством санітарно-епідеміологічних норм, економічного та трудового законодавства, хоча редакція «360» зверталась до селищної ради з відповідним запитом на ініціювання такої перевірки.
«Це не наші повноваження», - відповідає на наше питання про перевірку пекарні депутат від партії «Удар» Альвідас Вайтуліоніс, який є членом земельної комісії, що розробляла проект рішення про зменшення ставки на оренду землі.
Виходить, що, знаючи про факти, які доводять сумнівнівність виробництва, продаж продукції в чорну та несплату податків, депутатський корпус не вжив жодних заходів для перевірки даного підприємства, а натомість повернули їм сприятливі умови. Цікаво, що їх спонукало до цього, зважаючи на те що «соціальний продукт», принаймні, мав би бути відповідним чином перевірений, а керівництво селища зобов'язане запевнитись, що його жителі споживають безпечний хліб?

В той же час, редакція «360» з'ясувала, що підприємство «Бородянка-Хліб» після нашого розслідування все ж стало на облік до Держпродспоживслужби, як того вимагає законодавство. Разом з цим, за словами очільника служби Олександра Петрука, за весь період, поки підприємство стоїть на обліку, Держпродспоживслужба не здійснила там жодної перевірки.

«Ми їх не перевіряли, тому що у нас зараз на всі планові перевірки мораторій через «ковід», а позапланові можемо здійснювати тільки, якщо є розпорядження прем'єр-міністра», - повідомив Петрук у коментарі для «360».

Крім того, нам стало відомо, що продукція колись підпільної пекарні, після скандалу, одного разу навіть перевірялась у бородянській лабораторії. Та чи відбуваються такі перевірки на регулярній основі – питання відкрите.
Контакти:
E-mail: 360.novosti@gmail.com
Телефон: +38093 072 63 30, +380688675168