Чи чекати жителям Клавдієво-Тарасового створення культурного осередку?
Під час останніх зборів щодо стихійної торгівлі на привокзальній площі в Клавдієво-Тарасовому, крім цього, жителями селища було підняте ще одне нагальне питання – відсутність місця для проведення занять музичної школи. 26 дітей, підростаючих музикантів, ризикують залишитись без можливості розвивати свої навики.

Вивчивши питання, ми зрозуміли, що проблема набагато глибша, а наслідки у зволіканні її вирішення можуть бути невиправними.

Понад 5 тисяч жителів Клавдієво-Тарасового вже більше ніж 20 років не мають у своєму селищі будинку культури. Той що був – згорів і на його місці до кінця минулого року, немов пам'ятник занепаду, заростали хащами залишки його фундаменту.
Місце, де колись розташовувався Клавдіївський будинок культури
Жодна влада за всі роки так і не спромоглася створити бодай щось схоже на стаціонарний культурний осередок селища. Мабуть, так вигідно. Мабуть, від бездарних, захоплених ідеєю про те, де б здобути чергову дозу алкоголю чи наркотиків, людей легше приховувати свої «шкурняки».

Так і живемо.

У той же час, єдиним джерелом позашкільного культурного розвитку селища залишаються поодинокі випадки ентузіастів, що відкривають дитячі гуртки або організовують інші заходи для корисного проведення дозвілля молоді. І навіть для них у нашому немаленькому селищі складно знайти куток із достойними умовами. Загубили проект реставрації аптеки за майже 300 тисяч гривень, де планувалось відкриття ресурсного центру, який міг би претендувати на роль культурного осередку, а потім ледь не загубили і саму аптеку. Шкурняки.

Нова громада – нові надії.


Хоча в Немішаївській ОТГ досі не створено повноцінного відділу культури, спроби врегулювати питання проведення дозвілля молоддю активно намагаються вирішити депутати. Принаймні одна з них. Леся Сивобород вже неодноразово зверталась із депутатським запитом до селищної ради щодо створення культурного осередку, як молодіжного центру. За її словами, на молодіжні центри в Україні існують різні проекти та фінансові програми. Але для їх реалізації необхідно, щоб населений пункт мав стаціонарне приміщення для молодіжного центру. Щоб знайти таке приміщення, селищна рада зобов'язалась провести інвентаризацію будівель на території Клавдієво-Тарасового.
«Інвентаризація мала проводитися відкрито, документи на всі приміщення вже мали бути у нас в руках. Ми нічого не бачимо», - каже Сивобород у коментарі для «360».
У той же час, заступник голови ОТГ з гуманітарних питань Іван Когут стверджує, що приміщення під молодіжний центр вже визначене – це колишня аптека на перехресті вулиць Центральна та Небогатова. Та, як писало раніше «360», документи на дане приміщення були викинуті колишнім головою Клавдієво-Тарасівської селищної ради Михайлом Скибою. Тепер правонаступником будівлі стала Бучанська районна рада, але передати на баланс ОТГ виявилося не так просто.
«Там свої проблеми, люди не на зарплаті, спеціалістів немає, перегружені. І їх можна зрозуміти, там же не тільки Бородянський район», - каже Когут для «360».
Таким чином, врегулювання питання зупинилося до передачі будівлі аптеки на баланс нашої громади.

Разом з цим, на думку Сивобород, аптека – не найкраще місце для центру дозвілля молоді, оскілки вона знаходиться на перехресті центральних транспортних артерій селища, що може становити небезпеку для дітей.
Депутат впевнена, що куди кращим місцем для такого центру стала би будівля Клавдієво-Тарасівської селищної ради, де зараз розміщується відділ освіти та апарат старостату.
«Там і паркова зона, і футбольне поле, і корт, де проходять всі заходи, і дитячий садочок зі школою поруч», - підсумовє Леся Сивобород.

Стане молодіжним центром аптека, чи будівля Клавдієво-Тарасівської селищної ради – залежить вже від діючої влади та думки громадськості.

А тим часом на допомогу музикантам прийшла Клавдіївська школа – заняття музичної школи тимчасово будуть проходити в приміщенні шкільного клубу. Питання тільки в тому – на скільки розтягнеться це «тимчасово».
Контакти:
E-mail: 360.novosti@gmail.com
Телефон: +38093 072 63 30, +380688675168